*SIKAFLEX 290 DC CZARNY KLEJ DO POKŁADU Z DREWNA

icon
110,00 zł
Brutto

Bezbarwny, rozpuszczalnikowy podkład do klejenia i uszczelniania drewnianych desek pokładowych.

Ilość

Sika® Primer-290 DC jest rozpuszczalnikowym bezbarwnym lub lekko żółtym podkładem, który w reakcji z wilgocią z powietrza tworzy cienką powłokę. Powłoka ta pełni rolę łącznika pomiędzy podłożami a klejami/uszczelniaczami. Sika® Primer-290 DC został specjalnie opracowany do przygotowania powierzchni desek pokładowych przed uszczelnianiem za pomocą Sikaflex®-290 DC lub klejeniem za pomocą Sikaflex®-298.  Uszczelniacz do pokładu z drewna tropikalnego (tek, iroko, itp.), na bazie jednoskładnikowego poliuretanu. Po utwardzeniu, zachowuje elastyczność, nadaje się do szlifowania i jest odporny na promienie UV. Posiada dobrą rozlewność, szczelnie wypełnia rowki i nie pozostawia zamkniętych pęcherzyków powietrza w fudze.

METODA APLIKACJI

Powierzchnie muszą być czyste, suche, wolne od smaru, oleju, kurzu i zanieczyszczeń. Przyczepność do podłoży można poprawić przez dodanie lub kombinację takich procesów przygotowania powierzchni jak matowanie, czyszczenie i aktywacja przed nałożeniem podkładu.

Aplikacja

Nałożyć cienką ale kryjącą warstwę Sika® Primer-290 DC za pomocą czystego, suchego pędzla. Należy zapewnić aby teak był całkowicie pokryty podkładem, ale unikać nadmiaru materiału.Zagruntowane powierzchnie należy pozostawić na minimum 60 minut przed uszczelnieniem lub klejeniem produktami Sikaflex®.W przypadku aplikacji natryskiem należy skontaktować się z Działem Technicznym Sika Industry.Idealna temperatura aplikacji oraz podłoża zawiera się w przedziale pomiędzy 15 °C a 25 °C.Sika® Primer-290 DC musi być nakładany tylko jedną warstwą. Należy zadbać o to, aby ta jedna warstwa zapewniła odpowiednie, szczelne pokrycie. Zużycie i metoda aplikacji zależy od specyfiki podłoży. Natychmiast po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć pojemnik.

  • Opakowania: kartusz 300 ml. oraz unipack 600 ml.
  • Wydajność: kartusz 300 ml wystarcza na 10 m fugi o wymiarach 5x5 mm.
  • Kolor: czarny
  • Primer: Sika Primer 290 DC
  • Szybkość utwardzania: 3mm/ 24 godziny
  • Wytrzymałość na rozciąganie: 1,3N/mm2

Pojemność [l]:0,30

Waga [kg]:0,41

Liczba sztuk w komplecie:1

SIKAFLEX
SKUS-290/0400/BLACK
10 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło