*SIKAFLEX 296 MOCNY KLEJ DO SZKŁA LUKÓW 0.6L

icon
129,00 zł
Brutto

SIKAFLEX 296 MOCNY KLEJ DO SZKŁA LUKÓW 0.6L

Ilość

Jednoskładnikowa, trwale elastyczna poliuretanowa masa klejąco uszczelniająca przeznaczona specjalnie do wklejania szyb ze szkła mineralnego, bezpośrednio w konstrukcje okrętowe. Produkt cechuje się duża siłą wstępnego klejenia, doskonałą charakterystyką pracy, odpornością na starzenie się, warunki pogodowe oraz promieniowanie UV, doskonałą przyczepnością do wielu podłoży po odpowiednim ich przygotowaniu. Może być pokrywana większością farb. Nie zawiera rozpuszczalników, produkt niskoemisyjny. Wytwarzana zgodnie z normami jakości ISO 9001/14001

ZALETY PRODUKTU

  • Odporny na starzenie i warunki pogodowe
  • Doskonałe właściwości aplikacyjne
  • Wolny od rozpuszczalników i PVC
  • Słaby zapach
  • Odpowiedni do aplikacji ręcznej i z pompy
  • Możliwe użycie bez czarnego primera
  • Aprobowany znakiem Wheelmark

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju, pyłu i zanieczyszczeń.Sposób przygotowania powierzchni zależy od specyfiki podłoży i ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia długotrwałości połączenia. Sugestie dotyczące sposobu przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym Przewodniku Przygotowania Powierzchni. Należy mieć na uwadze że sugestie te bazują na dotychczasowym doświadczeniu i muszą być w każdym przypadku sprawdzone na aktualnie używanych podłożach.

Aplikacja

Sikaflex®-296 może być nakładany w temperaturze pomiędzy 10 °C a 35 °C (otoczenia i produktu), jednak należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura podłoża i kleju zawiera się pomiędzy 15 °C a 25 °C. Należy mieć na uwadze że lepkość wzrasta w niższych temperaturach. W celu ułatwienia aplikacji, przed nakładaniem należy kondycjonować klej w temperaturze pokojowej.

Aby zapewnić jednolitą grubość spoiny, zaleca się nakładanie kleju w formie trójkątnej ścieżki.

Sikaflex®-296 może być nakładany za pomocą ręcznych, pneumatycznych lub elektrycznych pistoletów tłokowych. Czas otwarty jest znacznie krótszy w gorącym i wilgotnym klimacie. Szyby muszą być zawsze wklejone przed upływem czasu otwartego. Nigdy nie należy łączyć elementów, jeśli klej zbudował naskórek.

 

Pojemność [l]:0,60

Waga [kg]:0,71

Liczba sztuk w komplecie:1

SIKAFLEX
SKUS-296/0600/BLACK
6 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło