*SIKAFLEX 295 UV KLEJ DO SZKŁA PLEKSI TWORZYW

icon
56,00 zł
Brutto

Uszczelniacz zewnętrzny i klej do szyb ze szkła organicznego do stosowania w przemyśle stoczniowym.

POJEMNOŚĆ
KOLOR
Ilość

Sikaflex®-295 UV to jednoskładnikowy klej poliuretanowy o konsystencji pasty, który utwardza się pod wpływem wilgoci atmosferycznej. Nadaje się do uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych oraz do łączenia szkła organicznego w branży stoczniowej. Sikaflex®-295 UV spełnia wymagania określone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO).  

ZALETY PRODUKTU

  • Doskonałe właściwości aplikacyjne
  • Odporny na procesy starzeniowe i warunki pogodowe
  • Odpowiedni do szkła organicznego
  • Zatwierdzony na rynek OEM
  • Zatwierdzony znakiem "Wheelmark"

Zastosowanie

Sikaflex®-295 UV został specjalnie opracowany dla przemysłu stoczniowego, gdzie służy do wklejania i uszczelniania okien ze szkła organicznego na łodziach i statkach. Ze względu na doskonałą odporność na warunki atmosferyczne ten produkt może być również stosowany do uszczelniania różnych połączeń zewnętrznych.Może być stosowany na takich podłożach jak aluminium (surowe lub anodowane), GRP (żywica poliestrowa), stal nierdzewna, drewno, powłoki dwuskładnikowe i tworzywa szkłopodobne (PC, PMMA).

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od smaru, oleju, pyłu i zanieczyszczeń. Przygotowanie powierzchni zależy od specyfiki podłoża i ma kluczowe znaczenie dla trwałego wiązania. Rekomendacje dotyczące przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym wydaniu odpowiedniego Przewodnika Przygotowania Powierzchni. Należy wziąć pod uwagę, że rekomendacje te opierają się na dotychczasowym doświadczeniu i muszą w każdym przypadku zostać zweryfikowane przez testy na oryginalnych podłożach.

Aplikacja

Sikaflex®-295 UV może być nakładany w temperaturach pomiędzy 10 ° C a 35 ° C (otoczenie i produkt), ale należy wziąć pod uwagę zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura dla podłoża i kleju wynosi od 15 ° C do 25 ° C.Należy wziąć pod uwagę, że lepkość wzrośnie w niskiej temperaturze. Aby ułatwić aplikację, należy przed użyciem składować klej w temperaturze otoczenia. Aby zapewnić jednolitą grubość połączenia, zaleca się nałożenie kleju w formie trójkątnej ścieżki.

Sikaflex®-295 UV może być aplikowany za pomocą ręcznych, pneumatycznych lub elektrycznych pistoletów tłokowych, a także urządzeniem pompowym. Czas otwarty jest znacznie krótszy w gorącym i wilgotnym klimacie. Elementy muszą być zawsze połączone przed upływem czasu otwartego. Nigdy nie należy łączyć elementów, jeśli klej zbudował już naskórek.

Malowanie

Sikaflex®-295 UV można pomalować przed i po uformowaniu naskórka. Jeśli proces malowania ma miejsce po zbudowaniu naskórka, przyczepność można poprawić przez aktywację powierzchni spoiny preparatem Sika® Aktivator-100 lub Sika® Aktivator-205 przed malowaniem. Jeśli farba wymaga procesu wygrzewania (> 80 ° C), najlepsze efekty uzyskuje się, umożliwiając wpierw całkowite utwardzenie się uszczelniacza. Wszystkie farby należy przetestować, przeprowadzając wstępne próby w warunkach produkcyjnych.

Elastyczność farb jest zwykle niższa niż w przypadku uszczelniaczy. Może to prowadzić do pękania farby w obszarze połączenia.

  • Opakowania: kartusz 300 ml, 400ml
  • Wydajność: kartusz 300 ml wystarcza na 5 m fugi o wymiarach 10x5 mm.
  • Pojemność [l]:0,30 0,40
  • Liczba sztuk w komplecie:1
SIKAFLEX
11231581
6 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło