*SIKAFLEX 291 BRĄZOWY WODOODPORNY KLEJ USZCZELNIACZ

icon
49,00 zł
Brutto

SIKA Sikaflex 291 - Jednoskładnikowy, poliuretanowy uniwersalny materiał uszczelniająco – klejący o ogólnym zastosowaniu.

Ilość

Sikaflex® - 291 jest niespływającym, jednoskładnikowym uszczelniaczem opracowanym dla przemysłu stoczniowego, na bazie poliuretanu. W kontakcie z wilgocią atmosferyczną utwardza się tworząc trwały elastomer. Sikaflex®-291 spełnia regulacje określone przez międzynarodową Organizację Morską (IMO) Sikaflex® - 291 jest produkowany zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością i Środowiskiem według norm ISO 9001/14001 oraz programem „responsible care”.

Zalety produktu

 • Jednoskładnikowy
 • Elastyczny
 • Słaby zapach
 • Odporny na warunki pogodowe i proces starzenia
 • Nie korozyjny
 • Może być malowany
 • Może być szlifowany
 • Wykazuje doskonałą przyczepność do szerokiej gamy materiałów
 • Nie przewodzi prądu elektrycznego

Sikaflex® - 291 jest produktem o wielu zastosowaniach w przemyśle stoczniowym. Tworzy elastyczne, odporne na wibracje spoiny uszczelniające, i może być stosowany zarówno do uszczelnień wewnętrznych jak i zewnętrznych. Sikaflex® - 291 wykazuje bardzo dobrą przyczepność do materiałów stosowanych powszechnie w przemyśle stoczniowym jak drewno, metale surowe, metale gruntowane i malowane (systemy 2-c), ceramika oraz tworzywa sztuczne (GRP, itp.)

Mechanizm Utwardzania Sikaflex®-291 utwardza się poprzez reakcję z wilgocią z otoczenia. W niskich temperaturach zawartość wody w powietrzu jest z zasady niższa, wobec czego proces utwardzania przebiega wolniej. Sikaflex® - 291 jest odporny na wodę słodką i morską, wodę wapienną, ścieki, rozcieńczone roztwory kwasów i zasad.

Sposób Nakładania:

Przygotowanie powierzchni

Klejone powierzchnie musza być czyste, suche oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Adhezja uszczelniacza może być zwiększona poprzez przetarcie miejsca klejenia za pomocą preparatu typu Sika®Cleaner (środek czyszczący i aktywujący powierzchnię) oraz nałożenie odpowiedniego typu Sika®Primer.

Nakładanie Kartusze:

nakłuć membranę kartusza Unipack: umieścić opakowanie wewnątrz pistoletu aplikacyjnego i odciąć klips zamykający. Końcówkę dyszy podającej masę przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. Masę nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego pistoletu aplikacyjnego, zwracając uwagę aby uniknąć zamknięcia pęcherzyków powietrza wewnątrz ścieżki klejowej. Otwarte opakowanie powinno zostać zużyte w możliwie jak najkrótszym czasie. Nie nakładać w temperaturze poniżej 5°C i powyżej 40°C. Optymalna temperatura łączonych elementów i masy Sikaflex®291 powinna znajdować się w przedziale od +15 do +25°C.

Malowanie

Sikaflex®-291 może być malowany po upływie czasu przylepności (Tack-free). Konieczne jest przeprowadzenie wstępnych prób w celu sprawdzenia kompatybilności farby i uszczelniacza. Sikaflex®-291 nie powinien być wystawiany na działanie wysokich temperatur przed całkowitym utwardzeniem. Należy pamiętać, że twardość i kruchość nałożonej warstwy farby mogą negatywnie wpływać na elastyczność uszczelniacza, oraz jest możliwe pękanie warstwy farby.

 

 • Opakowanie: kartusz 300 ml,
 • Wydajność: kartusz 300 ml wystarcza na 10 m fugi o wymiarach 5x5 mm.
 • Primer: na powierzchnie porowate Sika Primer 290 DC
 • Szybkość utwardzania 3mm/ 24 godziny
 • Wytrzymałość na rozciąganie 1,8N/mm2

Pojemność [l]:0,30

Waga [kg]:0,41

Liczba sztuk w komplecie:1

SIKAFLEX
SKUS-291/0300/WOOD
11 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło