*SIKAFLEX 221 KLEJ USZCZELNIACZ

icon
40,00 zł
Brutto

Wszechstronny klej i uszczelniacz o szerokim zakresie przyczepności.

POJEMNOŚĆ
KOLOR
Ilość

Sikaflex®-221 to wszechstronny, 1-składnikowy klej / uszczelniacz poliuretanowy, który dobrze łączy się z szeroką gamą podłoży, takich jak metale, podkłady na metale i powłoki lakiernicze (systemy 2-składnikowe), materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Nadaje się do wykonywania trwałych elastycznych uszczelnień.  Odporny na warunki atmosferyczne, wodę słoną i słodką

  • Dobra przyczepność do szerokiego zakresu podłoży
  • Odporny na procesy starzenia
  • Może być piaskowany i malowany
  • Spełnia wymagania EN45545-2 R1/R7 HL3
  • Niekorozyjny
  • Słaby zapach

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczów, olejów i pyłów.

Sposób przygotowania powierzchni zależy od specyfiki podłoży i ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia długotrwałości połączenia. Sugestie dotyczące sposobu przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym Przewodniku Przygotowania Powierzchni. Należy mieć na uwadze że sugestie te bazują na dotychczasowym doświadczeniu i muszą być w każdym przypadku sprawdzone na aktualnie używanych podłożach.

Aplikacja

Sikaflex®-221 może być nakładany w temperaturach pomiędzy 5 °C a 40 °C ale należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura otoczenia i uszczelniacza zawiera się w przedziale pomiędzy 15 °C a 25 °C.Sikaflex®-221 może być nakładany ręcznym, pneumatycznym lub elektrycznym pistoletem tłokowym lub za pomocą pompy. W celu uzyskania porady co do wyboru i ustawień odpowiedniego urządzenia pompującego należy skontaktować się z Działem Technicznym Sika Industry.

 Wygładzanie i wykończenie

Wygładzanie musi być wykonane przed upływem czasu naskórkowania uszczelniacza. Rekomendowane jest użycie do wygładzania środka Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające muszą być uprzednio przetestowane pod kątem przydatności i kompatybilności.

Usuwanie

Nieutwardzony Sikaflex®-221 może być usunięty ze sprzętu i narzędzi za pomocą Sika®Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał może być usunięty jedynie mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy niezwłocznie przemyć chusteczkami typu Sika® Cleaner-350H lub odpowiednim przemysłowym środkiem do mycia rąk i wodą. Nie używać rozpuszczalników na skórę!

Malowanie

Sikaflex®-221 najlepiej malować po utworzeniu naskórka. Przyczepność powłok może być poprawiona przez aktywowanie powierzchni spoiny preparatem Sika® Aktivator-100 lub Sika® Aktivator-205 przed malowaniem. Jeżeli proces malowania wymaga wygrzewania (> 80 °C), najlepiej jest wykonać ten proces po pełnym utwardzeniu uszczelniacza. Wszystkie powłoki muszą być sprawdzone przez wykonanie wstępnych testów w warunkach produkcyjnych.Elastyczność powłok lakierniczych jest zwykle niższa niż uszczelniaczy. Może to prowadzić do pęknięć powłoki na powierzchni uszczelnienia.

  • Opakowania: 300ml.
  • Kolor: szary, czarny, biały
  • Szybkość utwardzania: 4mm / 24 godziny
  • Wytrzymałość na rozciąganie: 1,8N/mm²

Pojemność [l]:0,30 0,60

Liczba sztuk w komplecie:1

SIKAFLEX
11231571
6 Przedmioty

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło